Zależy Ci na naturalnej sesji wizerunkowej? Na przykładzie sesji Joli pokażę Ci, jak może wyglądać i na co warto zwrócić uwagę podczas jej planowania.

Naturalna sesja wizerunkowa – jakich zdjęć potrzebujesz

Jola łączy pracę naukową i biznes: jest dr ekonomii, wykładowczynią akademicką, ekspertką w dziedzinie ESG i zarządzania ryzykiem, zajmuje się doradztwem biznesowym.

Podczas wspólnego planowania sesji ustaliłyśmy czego potrzebuje: zdjęć, na których nie tylko będzie dobrze wyglądać, ale takich które trafią do osób z różnych środowisk, z którymi Jola współpracuje. Ponieważ nie przepada za sztywnymi biznesowymi pozami zależało jej na tym, żeby zdjęcia były naturalne i autentyczne.

Naturalna sesja wizerunkowa – co chcesz przekazać

Mnie zależało na tym, żeby za pomocą zdjęć opowiedzieć o tym, jaka jest i co jest dla niej ważne. A jest bardzo ciepłą i pozytywną osobą, a przy tym uważną słuchaczką. Zrównoważonym rozwojem zajmuje się nie tylko teoretycznie. Ważna jest dla niej ekologia i zdrowe, świadome życie. Jeśli tylko może jeździ do pracy rowerem lub komunikacją miejską.


Naturalna sesja wizerunkowa – jakie miejsca wybrać

Otoczenie gra w fotografii ważną rolę i też opowiada jakąś historię, dlatego warto dopasować je do tematu sesji. Ponieważ ESG kojarzy się z zielenią, do zdjęć w kontekście zawodowym wykorzystałyśmy przestrzenie biznesowe połączone z roślinami w tle. A idealnym tłem, na którym mogłyśmy pokazać Jolę od bardziej prywatnej strony były kawiarnie i warszawskie ulice z tramwajami i autobusami.


Naturalna sesja wizerunkowa – jak się przygotować

Przed sesją omówiłyśmy też stroje i poleciłam Joli sprawdzoną wizażystkę. Na podstawie rozmów i przykładowych zdjęć stworzyłam listę ujęć i plan sesji. Dzięki temu zaczynałyśmy dobrze przygotowane i w świetnych nastrojach (bo dobry plan i dobry wizaż to +100 do pewności siebie;-) Dzięki temu przez parę godzin mogłyśmy zmieniać stroje, miejsca, robić zdjęcia i dużo rozmawiać (ja zazwyczaj mówię trochę więcej, bo co chwila wtrącam wskazówki dotyczące pozowania). Z przerwami na kawę, oczywiście.


Naturalna sesja wizerunkowa – jak wykorzystać zdjęcia

W efekcie powstały zdjęcia, które mogą „pracować” w wielu sytuacjach: w publikacjach naukowych i biznesowych, na konferencjach, w prezentacjach, na LinkedIn i w prywatnych mediach społecznościowych. Wykorzystane w różnych miejscach będą wspierać spójny wizerunek Joli jako ekspertki.

Foto: Justyna Kastyak/Uśmiech proszę!
MUA: Czysty Makeup by Kasia Kot

Ty też czujesz, że potrzebne Ci zdjęcia, które przyciągną Twoich klientów?

Napisz do mnie!

Więcej zdjęć z sesji wizerunkowych możesz zobaczyć tutaj

You may also like

Leave a comment